Jaki rodzaj materiału wybrać na znakowanie koszul z logo firmy

Jaki rodzaj materiału wybrać na znakowanie koszul z logo firmy?

Znakowane koszule z logo firmy pozwalają na pozytywne kreowanie świadomości marki wśród obecnych i przyszłych klientów danego przedsiębiorstwa. Dzięki odpowiedniej nazwie, znakom graficznym można realnie wpływać na decyzje zakupowe odbiorców, sprawiając, że kupując, czy też korzystając z konkretnej oferty, klient ma poczucie dobrze zagospodarowanych pieniędzy. Jaki materiał będzie idealny pod koszule z logo firmy?

Jakie techniki brandowania sprawdzą się przy produkcji koszul z logo firmy?

Do wykonania koszul z logo firmy można użyć różnych technik znakowania odzieży. Jednym z kluczowych parametrów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze, jest trwałość wykonania, a następnie stopień odwzorowania obrazu. Dobre efekty wizualno-jakościowe uzyskuje się dzięki sublimacji. Niestety nie nadaje się ona do każdej dzianiny. Wymaga ona stosowania białego podłoża, o dużej zawartości poliestru. To dobra metoda do brandowania odzieży sportowej, reklamowej i torbach reklamowych. Dlatego do biznesowych koszul z logo firmy, które zawierają głównie bawełnę — druk sublimacyjny nie sprawdzi się w ogóle.

Do alternatywnych technik znakowania zalicza się m.in.: haft komputerowy, 3D, sitodruk, folie flex, folck czy subliflock. Spośród nich do brandowania odzieży firmowej najczęściej zalecane jest użycie dwóch pierwszych metod. Pozwalają one uzyskać haft, który prezentuje się nie tylko elegancko i profesjonalnie, ale jest odporny na działanie wysokich temperatur, częste pranie, prasowanie — jednym słowem intensywne użytkowanie. Ostatnia metoda nadaje się do ciemnych i bawełnianych tkanin.

Jak zatem dobrać technikę druku koszul z logo firmy?

Przede wszystkim chcąc wybrać technikę druku dla koszul z logo firmy, należy zwrócić uwagę na skład tkaniny i jej gramaturę. Do koszul biznesowych rekomendowany jest haft komputerowy, ponieważ najlepiej wygląda na tego rodzaju ubraniach. Ubrania oznakowane w ten sposób można często prać, prasować, gdyż aplikacja jest odporna na działanie wody, detergentów i wysokiej temperatury.